Εξυγίανε την εξυγίανση τζούνιορ! Η Κ-15 πλήρωσε τις αμαρτίες της ανδρικής ομάδας...

ΠΑΟΚ Κ15 – Ολυμπιακός Κ15: 2-2 κ.α, 4-5 στα πεν. – «Εσπασαν» καρδιές, το σήκωσε ο Θρύλος! | tanea.gr

Η Κ-15 του γαύρου, πήρε το πρωτάθλημα, επικρατώντας του γαύρου του βορρά με 5-4. Στεγνό καθάρισμα στην εξυγίανση ο γαύρος ο κανονικός, που πήρε πέναλτι εκτός...περιοχής! Έτσι είναι όμως, αυτά. Όποιος έχει δύναμη, καθαρίζει τον άλλον. Ο γαύρος του βορρά καθαρίζει σαν του αυγό τους υπόλοιπους στη Σούπερ Λιγκ, ο γαύρος ο κανονικός, καθάρισε αυτόν στην Κ15.

Πρωταγωνιστής για τους νικητές ο τερματοφύλακάς τους, Γεωργακόπουλος, ο οποίος έπιασε δύο πέναλτι και χάρισε τον τίτλο στην ομάδα του.

Ο γαύρος του Βορρά προηγήθηκε στις καθυστερήσεις 2-1 με γκολ του Καρακώστα (80+2’), αλλά ο ορίτζιναλ γαύρος απάντησε με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Δαρβίρα. Το ματς οδηγήθηκε στα πέναλτι, όπου η ομάδα της Θεσσαλονίκης είχε την ευκαιρία να πάρει τον τίτλο όταν ο Μπελερής απέκρουσε το πέναλτι του Κωστούλα (4-4), αλλά ο Γεωργακόπουλος είχε διαφορετική άποψη. Ο τερματοφύλακας των Πειραιωτών απέκρουσε το πέναλτι του Καρακώστα και κράτησε ζωντανή την ομάδα του, ενώ λίγο αργότερα είπε όχι και στον Ντούνγκα, χαρίζοντας το βαρύτιμο τρόπαιο στην ομάδα του Τάσου Πάντου.

Προηγήθηκε ο ορίτζιναλ γαύρος. Στο 12’ κατάφερε να ανοίξει το σκορ με το γκολ του Ζουριδάκη, μετά από ασίστ του Κωστούλα, σε αντεπίθεση.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο γαύρος του βορρά στο 52’ κέρδισε πέναλτι σε μαρκάρισμα του Φράγκου στον Τσίτιλα, με τον Τσιότα να ισοφαρίζει το παιχνίδι σε 1-1.