Απέναντι σε δέκα μια χαρά τα πήγε!

Ο ΠΑΟΚ εκμεταλλεύθηκε την αριθμητική διαφορά από το όγδοο λεπτό του αγώνα, και πέτυχε μια πολύ σημαντική νίκη στη Δανία.

} Στο πρώτο ημίχρονο οι παίκτες ήταν σοβαροί, και αν  ήταν περισσότερο προσεκτικοί το σκορ θα μπορούσε να είναι ακόμη και διπλάσιο.

} Στο δεύτερο ημίχρονο όμως, και παρά το γεγονός ότι η Κοπεγχάγη έπαιζε όπως αναφέρουμε και λίγο παραπάνω με δέκα παίκτες, έφτασε πολύ κοντά στην ισοφάριση θυμίζοντας το παιγνίδι με το Βόλο.

} Ο Λουτσέσκου κατέβασε μια τελείως διαφορετική ομάδα, με τους παίκτες να τα δίνουν όλα και να διεκδικούν με πάθος τη νίκη.

} Σε ένα ακόμη παιγνίδι εξαιρετική ήταν η εμφάνιση του Ζίβκοβιτς, του Μπέσεσβαρ και του Εσίτι, ενώ στην άμυνα οι νεαροί Μιχαηλίδης και Μιχάι τα πήγαν αρκετά καλά.

} Οι αλλαγές που επέλεξε ο Ρουμάνος τεχνικός δεν βοήθησαν σχεδόν  καθόλου, με τον Ελ Καντουρί να δείχνει ότι του είναι βαριά η φανέλα του ΠΑΟΚ.

} Το κλίμα που δημιούργησαν 2.000 περίπου φίλαθλοι του ΠΑΟΚ στην Κοπεγχάγη για να στηρίξουν την αγαπημένη τους ομάδα, ήταν φανταστικό από κάθε άποψη.

} Άλλωστε, ο Ζέκα φρόντισε να ενημερώσει τους Δανούς για την φοβερή αγάπη που τρέφουν οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ στην ομάδα τους.

} Παρά τα σοβαρά προβλήματα που προκάλεσε η πανδημία, οι φίλαθλοι του ΠΑΟΚ δεν λύγισαν και έδωσαν το παρόν στην Κοπεγχάγη, γεγονός που δεν πέρασε απαρατήρητο από τους Δανούς.

} Στη προσπάθειά τους κάποιοι να δικαιολογήσουν την αδυναμία του Βιειρίνια να σκοράρει από τα έντεκα μέτρα στο παιγνίδι με το Βόλο, βρίσκουν διάφορες ανόητες δικαιολογίες του τύπου, ότι το ένα πόδι του Τερματοφύλακα της ομάδας του Βόλου, ήταν εκτός... γραμμής.

} Όσο και να προσπαθήσουν κάποιοι να ... ανακαλύψουν δικαιολογίες για την απώλεια του πέναλτι στο παιγνίδι με το Βόλο, δεν θα το καταφέρουν.

} Για μας, και θα το επαναλάβουμε για μια ακόμη φορά, ότι το λάθος βρίσκεται στον Λουτσέσκου, να δώσει το πράσινο φως  στον Βιειρίνια να εκτελέσει το πέναλτι, όταν γνωρίζει ότι υπάρχει αρνητικό προηγούμενο.

Η Γυναικεία ομάδα Βόλεϊ του ΠΑΟΚ, συνέτριψε την αντίστοιχη ομάδα του Ολυμπιακού με 3-0 σετ προκαλώντας χαρά και ικανοποίησε στο κόσμο του Δικεφάλου του Βορρά.

} Ο Κώστας Αμοιρίδης συνεργαζόμενος άψογα με τον Πρόεδρο του Α.Σ. ΠΑΟΚ Θανάση Κατσαρή, δημιούργησαν μια ισχυρή Γυναικεία ομάδα Βόλεϊ , κάνοντας υπερήφανους τους φιλάθλους.

} Ανάμεσα στον Κώστα Αμοιρίδη που σηκώνει το οικονομικό βάρος της ομάδας, και τον Θανάση Κατσαρή υπάρχει μια εξαιρετική συνεργασία, που φέρνει αποτελέσματα σαν αυτό απέναντι στην ομάδα του Ολυμπιακού.

} Ο Διαιτητής Σκουλάς υπέβαλε την παραίτησή του από το χώρο της διαιτησίας, γιατί όπως ο ίδιος δήλωσε δεν ανέχεται την  κριτική που ασκεί στους Έλληνες διαιτητές ο Κλάτενμπεργκ.

} Θα μπορούσαμε να σχολιάσουμε θετικά την απόφαση του Σκουλά να κρεμάσει τη σφυρίχτρα του, αν ο συγκεκριμένος διαιτητής έδειχνε την ίδια ευαισθησία έπαιζε τον Ολυμπιακό, και ... συμπτωματικά όλα τα... ανθρώπινα λάθη του, δεν τα διέπραττε σε βάρος της αντίπαλης ομάδας.

} Οι  φίλαθλοι δεν εμπιστεύονται τους Έλληνες διαιτητές και αυτό το δικαίωμα το έχουν δώσει οι ίδιοι με τις διαιτησίες τους ακολουθώντας το δόγμα του Σπάθα, ο Ολυμπιακός να κερδίζει, και οι άλλοι να πάνε να... γαμηθούν.